| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

no mandelinko, já si zrovna nemyslím, že to měly naše maminky a babičky o tolik horší... možná jak která, já jsem z rodiny lidí bytových, takže mám pohled jen z jedné strany, ale když si vezmu svou babičku - neměla automatku, ale měla pračku a ždímačku, prádlo dala do pračky a pak ho děda přendal do ždímačky a děti pověsily, neměla myčku, ale nádobí myly děti, velké hrnce děda, žehlil děda, do práce chodila na směny, ale při ranní byla ve dvě doma, při odpolední odcházela do práce po poledni... kromě bytu měli ještě zahradu, ale tu z 80% obstaral děda - taky pracoval na směny, režim měl obdobný, z práce chodil často rovnou na zahradu a pak domů... sama vždycky říkala, že nechápe naše životní tempo, kde prý máme čas být jen tak spolu, že se neustále honíme...
moje máma pracovala taky na směny, ale zase hned vedle baráku, takže času měla podstatně víc než my... automatku měla, nádobí jsme myly my, jako děti... zahrádku jsme měli malou, nechodila tam téměř vůbec, nesnášela patlání v hlíně (to jsem podědila po ní)... ve výsledku mi z toho vychází, že s časem bojuju nejvíc já ~d~
situace, že kde je práce nejsou byty a kde jsou byty není práce, nás dovedla k dojíždění a k tomu posun kancelářské pracovní doby ve městě a z mého dne se ztratí 12 hodin, ani nevím jak ~:(

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.