| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Monty,

tak to zase na druhou stranu nechápu - očekávání, že jeden sourozenec bude dotovat druhýho.

Beru to pořád tak, že všichni jsou to dospělí svéprávní lidi, a v situaci, kdy jsou všichni zdraví a nejedná se o nějakej vyloženej průs.er, tak nevidím jedinej důvod, proč by měl kdokoli OČEKÁVAT, že mu ti druzí budou pomáhat.

Myslím, že normální lidi, kteří se maj rádi, si i pomáhaj tak nějak, jak to vyplyne, ale přece je to závislý hlavně na vůli toho pomáhajícího a nejde jít "přes ni". Tj. jako u kamarádů - když něco potřebuju, tak si o to řeknu, ale beru to tak, že ten druhej sám vyhodnotí, jestli mi to může a chce poskytnout, a pokud to z nějakýho důvodu nejde, tak se nemám proč urážet, protože jsem na to neměla žádnej nárok (a tomu druhýmu věřím, že k tomu má svoje důvody, který mi přijde normální respektovat).

Zase ale na druhou stranu očekávám to samý od něho - pokud mě poprosí o něco, co mu nebudu moct poskytnout, tak že to vezme jako fakt a nebude mi to vyčítat nebo kvůli tomu dělat zlou krev.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.