| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Navazuji hlavně na téma o rodičích, kteří o něco žádají jen jedno dítě, a to má (patrně) pocit, že jim nemůže nevyhovět, i když se to jemu samému těžce nehodí.

Máte pocit, že nemůžete/neměli byste říkat "ne"? A pokud ano, je to proto, že pak máte pocit viny "že byste přece měli", je na vás odmítnutá strana hnusná nebo máte výčitky "jen tak" sami od sebe?

A jak to vnímáte z pohledu toho odmítnutého? Preferujete, když vám někdo na rovinu řekne, že se mu to nehodí? Nebo mu to máte za zlé, protože si myslíte, že by jako kamarád/bratr/rodič vyhovět měl? Nebo máte radši, když vám vyhoví, i kdyby u toho měl skřípat zuby a v duchu vás proklínat?

Já se přiznám, že mnohem radši jednám s někým, kdo má nastavený hranice, i když je to pro mě v danou chvíli třeba nevýhodný. Je mi milejší, když je ta komunikace "čistá", tj. řeknem si na rovinu, že něco nejde, než aby měl pocit, že mi musí vyhovět, a pak měl kvůli tomu na mě vztek. Takže předpokládám, že to platí i opačně, a jelikož se myslím snažím vyhovět v případě, že mě někdo o něco požádá a mě to nezatíží, tak si myslím, že odmítnout to, co se mi nehodí je naprosto v pořádku.

Ale taky je pravda, že naštěstí kolem sebe nemám moc citových vyděračů, takže takovým dilematům nejsem moc vystavovaná. V minulosti jsem ale už byla v situaci, kdy jsem se s citovým vydíráním setkala a nedokázala jsem se mu postavit na 100% (a byla jsem pak na sebe naštvaná), takže chápu, že jednoduché to není.

V podstatě jsem přesvědčená, že ustupovat a vyhovovat za každou cenu se nevyplácí a že člověka, kterej dokáže jasně říct "tohle jo a tohle ne" si lidi vážej mnohem víc než toho, co to NE říct neumí, a zajímalo by mě, jestli je to i vaše zkušenost, nebo jestli se vám spíš vyplatilo "ustoupit, aby byl klid".

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.