| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já dělám zmrzku hodně podle blogu Tři kopečky, ten sorbet byl podle receptu na sorbet z černého rybízu, akorát z ostružin, takže jsem ubrala trochu toho cukrového sirupu a místo máty plánovala cmrndnout tam to portské. Ale vyšlo to strašně sladký, jsem měla ubrat víc, ty ostružiny byly hodně sladké samy o sobě, tak jsem zaimprovizovala a srazila to přídavkem trochy smetanového jogurtu, takže výsledek je takový kočkopes, ale dobrý :-). Smetanovka byl takový komprimát tamních receptů - šťáva z půl kila ostružin (trochu povařit a propasírovat) a smetanový základ z 500ml smetany, 250 ml mléka, 130g cukru (jsem něco ubrala z obvyklých 150, ) a 2 žloutků, celé dochuceno citronovou šťávou a neplánovaně tím portským - zpracováno podle obvyklého postupu z blogu. A letos jsem vymyslela fajn rebarborovou - tuším to bylo 300g pyré, smetanový základ podle receptu na bezovou (poměry, nelouhovala jsem nic) i s tou přidanou zakysankou. Ostružinám by to určitě slušelo s tou zakysankou taky, taková lehčí verze (používám 16%). Já jsem na ovocné kyselejší :-), ale mámí tu ze mě čokoládovou. Tu dělám podle blogu Chutě světa a jen z hořké (Lidl na vaření), ale asi uberu to kakao, je to hodně hutný.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.