| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nez Svehlavicku, to uz jsem mela radeji Polyannu.

Z dětských knizek se mi libila ještě Eliska a tata Kral - bylo to o holcicce, co ji umrela maminka, ale to se tam nijak neresilo a ona tatinkovi vymyslela novy slecny a nakonec to klaplo. Bylo to fakt pro maly ctenare, tisteny velkym pismem a byly tasm bezva ilustrace.

A doma jsme měli báječnou knizku, tusim madarskou, Zofka pise dějiny, ta se mi moc libila. Moc si to uz nepamatuju, myslim, ze to koncilo madarskou revoluci v 56. roce, ale mozna se pletu, jako dite jsem o tehle casti dejin nemela ani potuchy.

A pak jsme měli rusky skvost Sibirocka s uzasnymi obrazofotografiemi. Bylo to o holcicce, kterou nasel starej deda privazanou jako mimino v tajze ke stromu (privazal ji tam jeji bohaty tatinek, když ho honili vlci). Deda ji vychoval, pak nejak asi umrel, to uz nevim, a holcicka se dostala k cirkusu, kde vystupovala se lvy a náhodička, do cirku prisel ten jeji bohaty tatinek, o kterem si vždycky myslela, ze ho vlci sezrali. Ten uz si ale mezitím adoptoval jinou holcicku, ale svoji dcerušku samozrejme hned poznal, tak si ji chtěl vzit domu. A ta 2. holcicka zarlila, ze ted se na ni vyprdne, tak ji do nakyho venecku, co s nim vystupovala s téma lvama, dala jehly, aby se lvi pichli a Sibirocku sezrali. Ale dopadlo to dobře, sezrali ji jenom trochu, tak se vratila k tatinkovi a mela se dobře a tatinek si nechal i tu druhou holku. Fakt krasa nesmirna.

Ale ja prectu všechno, me se libil i Maly Bobes a Jirásek a Moravek (Byl na Sazave privoz), to jsem louskala na chate, když nebylo co delat.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.