Přidat odpověď
Je to samozřejmě individuální, někdo snese téměř jakékoli jídlo i těsně před (syn vcházel na těžký trénink do tělocvičny s posledním soustem párku v rohlíku v ústech a v pohodě), někdo musí řešit již večeři před sportem druhý den odpoledne (já si dát párek tři hodiny před stejným tréninkem jako syn, tak je mi blbě celý trénink a iks hodin po).
Obecně ale platí, že několik hodin před sportem jen lehce stravitelné jídlo. Čím těžší jídlo, tím větší odstup je potřeba. Na knedlozelovepřo v hojném množství je třeba i pět hodin pauzy na výběh málo. Zelenina je těžko stravitelná kvůli vláknině, proto rajčata hodinu před během nadělala paseku – tělo se snaží trávit, a do toho ty s běháním Luštěniny to samé, a vydrží v žaludku ještě déle. Takže to jsou příklady, kudy ne.
Co jíst píše např. Lída ohledně syna – pokud člověk sportuje celý den, tak opravdu mezitím má šanci jen s nějakým ovocem, nejlépe banány, někdo snáší některé tyčinky nebo kousek chleba s něčím, pár piškotů, vývar s trochou těstovin apod., a pít přiměřeně (taky ne nadměrně). A ještě hodinu dvě po velkém fyzickém vypětí stejně, než se organismus zklidní.
Co se týká konkrétně běhu večer, chce to vyhnout se odpoledne čemukoli hůře stravitelnému, dát si třeba ten banán, meloun… zvlášť v těhle vedrech a ze začátku, když ještě nevíš, co si můžeš dovolit, co ti sedí. No a postupně zkoušet, co a v jakém časovém odstupu je pro tebe ještě ok. Rajčata s kafem hodinu před to zjevně nejsou ;)
Předchozí