| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

U nás to učení proběhlo tak nějak samo. Nejdřív jsme uklízeli pokojíček společně,aby věděli,že každá věc někam patří a za další zábavou se odchází z uklizeného pokojíčku. Myšleno hračky. Prach, luxování atd jsem dělala samozřejmě já. S tím vařením a sebeobsluhou jsme si nejdřív jakoby hráli a vařili společně. Potom to třeba syna začalo bavit a sám se učil a zkoušel co dokáže. Někdy od deseti let už uměl uvařit slušné jídlo. Dceru vaření nebavilo,tak k tomu přišla až někdy od 15-ti výš. Teď ve věku téměř 18 a 20 jsou oba schopni si uvařit a postarat se i o nás. Je milé občas na oplátku dostat jídlo,až pod nos. Prát samostatně si začala dcera sama od sebe někdy ve 12ti cca. Syn asi ani neumí zapnout pračku. Neumí,protože nemusel. Kdyby musel,tak na pračce má zalaminovaný návod. Když jsem byla dítě já,tak jsme museli doma pomáhat hodně. Toho jsem chtěla děti ušetřit,ale zase jsem nechtěla mít doma úplně levé lemply takže oba umí vařit a myslím,že se jim to neztratí. Vzít prachovku a lux do ruky taky umí,ale tam to není o umí neumí,ale jsem nebo nejsem lenoch. :-) V jejich pokojích neuklízím už léta. Je to jejich prostor a tudíž jejich odpovědnost. Jsem jejich matka a ne otrok. Za mě je lepší ty děti učit hrou v době,kdy jsou svolné,než jim to cpát pod rypáčky v pubertě,kdy se jim nechce vůbec nic. A upřímně mě se fakt hodí,že se občas postarají bez mého zásahu. .-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.