| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Rodič nemusí ani brzy ránochodit do práce, rodič se taky může dostat do nemocnice nebo třeba taky - jako to bylo u nás - zemřít při autonehodě. A pardon, při vší úctě ke všm pozůstalým okolo: vezmete si pak do péče dítě, kterému je třeba 10-12 let, doma nic neudělá, nepomůže, protože ho k tomu nikdo nevedl a dítě nic neumí? Je to vlastně jen další krk do rodiny? Případně problémové dítě, které neposlechne, chodí za školu a bylo problémem i pro rodiče? Troufám si říct, že takové dítě by obratem skončilo v dětském domově, protože všichni příbuzní by se rázem na něco vymluvili, tu na špatnou finanční situaci, tu na náročné zaměstnání... Ostatně není ničí povinnost si vzít takové dítě do péče, to mají jen přímí předci a zadci. kdysi jsem to tu nadhodila a bylo mi vyčteno, že "dítě straším". Ó nikoli, jen ho předem upozorňuji na možné úskalí života. I my bychom s bráchou po smrti rodičů skončili v dětském domově, kdybychom nebyli pracovití a bezproblémoví. To nám řekli všichni příbuzní, kteří připadali v úvahu, že by o nás mohli pečovat, a to už nám bylo 14 a 16 let, nebyli jsme tedy žádné malé děti. Takže vedle případného finančního zajištění dětí (životní pojistka a podobné produkty) jsem se starala o to, aby dítě bylo pokud možno vychované, Doma pomáhalo a aby se případně nedostalo do situace,do které jsem se jako dítě kdysi dostala já.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.