| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nejvíc úspěchů jsem ve Francii vždycky sklízela s českým křišťálem. Malovanou keramiku mají Francouzi sami krásnou, koneckonců přišla k nám (bílá fajánsová) víceméně od nich. To bych tam nebrala.

Potom velmi oceňovali, když jsem jim napekla české vánoční cukroví. Popř. by se asi dalo od někoho nechat upéct. Víc, než lázeňské oplatky. Ve Francii mají analogii cukroví pouze v Alsasku, západnější oblasti to neznají.

Trefily se i grafické listy s pražskými motivy, kalendáře a diáře s obrázky Prahy.

Na výměny do rodiny jsem už brala obvykle něco osobnějšího - předem jsme si vždycky nějakou dobu psali, tj. napsali jsme si i o svých koníčcích. Takže třeba nadšenému modeláři jsem vezla české balzové slepovací modely letadýlek. Nebo chlapci se zájmem o geologii sadu českých minerálů.

Lidová hudba...no, možná pro nějakého fajnšmekra, ale jinak...spíš ne.

Dost často také vozím různé hezky balené sady tužek a pastelů Kohinoor, ty umělecké řady mají slušnou kvalitu.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.