| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Monty, tak já to "vyčítání" trochu chápu. Je to lítost nad tím, že jsi třeba v dětství měla spoustu času na to, se nějakému placenému koníčku věnovat, ale rodiče řekli ne, a tak jsi seděla doma. Bavím se teda fakt o malých dětech do těch 15 let. Píšeš, že úderem 15 si dítě může dělat co chce a jít na brigádu a na koníček si vydělat. Já vyrůstala na maloměstě a tehdy tam nebyla práce pro dospělé, natož brigáda pro 15leté.
Jistě, že i v dospělosti si člověk nějaký koníček může vynahradit - třeba mít i vlastního učitele na klavír, ale už to není totéž, jako když k tomu využiješ ten prostor v dětství. Už je mnohem složitější si ten čas a klavír zařídit, než v dětství, kdy bylo moře času, ale nevole rodičů.
Taky to souvisí s tím, jak měl člověk volnou výchovu, já dost tvrdou, takže jsem musela dost poslouchat a to skoro do doby, než jsem odešla studovat. U nás doma se ani nepěstovalo nějaké větší kapesné, kromě občasné dvacky na svačinu. Tudíž zase, když nebyly brigády nebo jsi je nestíhala kvůli škole, tak jsi měla smůlu a byla jsi odkázána na to, co ti rodič zaplatí.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.