| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kudlo, snad ty dotazy nezapomenu: lidé tam byli pro mne víc chladní a zdrženliví, takže jsem často musela svůj temperament krotit, hlavně se tam nesměly dávat najevo nějaké negativní emoce. Moje vyvdaná dcera mi kradla peníze na domácnost, ale zastání jsem nenašla ani u MM, ani u tchyně - MM tvrdil, že ona to má těžké ?, tchyně odmítala cokoliv poslouchat a řešit. Takže jsem občas v sobě pocity a svá vyjádření dost dusila. Volný čas - většinou sport, nějaké výlety, kultura byla strašlivě drahá, takže se půjčovaly videokazety (ano, to je už éra dinosaurů:-), já hodně četla.Pokud jde o finance, v manželství jsem na tom byla paradoxně hůř (zkus zajít do banky s nekrytým šekem, když o tom nevíš~o~). Když jsem pak byla sama se synem, už to bylo lepší, po zdanění a zaplacení složenek jsem žila tak nějak průměrně, nebylo to na pořízení auta, ale každý rok jsme mohli jet na jih k moři a snažila jsem si i našetřit (když je krize,tak to umím docela dobře). V jedné firmě mi šéf přestal platit mzdu, ihned se toho chopily odbory, vzaly mne z práce a platily mi mzdu, dokud se šéf nedal zase do normálu. Takže drahé odborářské příspěvky se fakt vyplatily :-) Mí známí a přátelé žili tak nějak normálně, jak píšeš, dům, auto, kola, dovolená, přiměřeně hezké oblečení, ale skoro žádná kultura, to už byl nadstandard - nejen divalo nebo koncert (ve 3. největším městě v zemi tehdy ani nic takovéhé nebylo), ale i kino. V tomhle mi teda i ta socíková Praha hodně chyběla. Na druhé straně - zážitek byl, když jsem mívala pod okny městského bytu komunistickou májovou demnostraci s rudými prapory. Říkala jsem si - nojo, mají se tu dobře, salonní komunisté netuší, oč jde - poslat Vás na půl roku k nám. Závěrem, dneska už se ta zem hodně změnila a já někdy opravdu koukám, když se s lidmi odtamtud bavím.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.