Přidat odpověď
Sunar nemusí být třeba, pokud bude kojit. pleny se dají prát. Ty kalhotkové látkovky jsou sice dražší, já jsem je stejně neměla moc ráda, používala jsem klasické čtvercovky. ty se dají sehnat z druhé ruky celkem levně, ani nové nejsou moc drahé.
oblečení pro děti jsem nenakupovala skoro žádné, dostala jsem po sestřenčině dceři a i jako dárky, to jim nekupuju kromě bot skoro nic ještě teď (7 a 9 let), dědí po sestřenici haldy značkového oblečení.
Jídlo je rozhodně dražší než 2000 na měsíc. Pokud je zahrada- zelenina a ovoce vlastní, dá se do toho vejít, hlavně v době, kdy je dítě kojené, bude 4000 na jídlo stačit určitě. Nemyslím ale nějaké drahé speciality, myslím normální vyváženou stravu.
Pak prachy za školku, ale tím se zas ušetří za jídlo, které má dítě tam.
Než dítě začne chodit do školy, nemusí být navýšení rozpočtu nijak hrozné, polud je po kom dědit oblečení a kde si půjčit postýlku a pod. S nástupem do školy náklady dost stoupnou, pokud chceš dítěti dopřát aspoň nějaký mimoškolní kroužek (sport v dnešní době považuji za zdravotní nutnost). S nástupem puberty další finanční skok a pak střední škola opět razantní nárust nákladů.
Předchozí