| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Filipe, já ti nevím. Chci pro děti domácí marmelády, do kterých "vím co dávám tj. neplesnivé, pěkné většinou domácí ovoce", ale bez chaty (fin. náročná) bych ho neměla. Jahody nakupuji. Letos jsem zavařovala hodně a všechno kromě jedné várky je plesnivé tj. na vyhození, skoro jsem to obrečela. Maliny: hodinu trhání, hodina přebírání, 2kg ovoce zavařuju min dvě hodiny. Nejsem asi nejrychlejší, snažším se být pečlivá (navzdory tomu mi vše zplesnivělo), být samoživitelkou, která kvůli tomu nespala, investovala do cukru, želírovacích prostředků :-( tak ty marmelády (zkažené) vyšly hodně draho. Jo příště je všechny přesterilizuju, asi se do toho ještě pustím, ale pro samoživitelku to zase znamená náklady na energii. Jak tu někdo psal, kdyby se místo zavařování věnovala výdělku, tak si yslím vydělá/ušetří víc.
jinak v Praze fakt moc nevím, kam na ovoce, na dřínky na Petřín, a vím o jednom dřínu v Prokopském údolí, o šípkách vím také v Prokopáku a jednom v Modřanech (mám požadavek, že ne od silnice) a tím to končí. S morušemi nevím, co se dá dělat, pár do pusy a taky ani nevím, kde jsou. Na venkově je to asi jiné, ale třeba u nás okolo chaty by nic nenasbírala, autem kousek dál ano tj. musela by mít auto (já bych se za to nestyděla), ale zase minimálně pro dítě musíš najít málo frekventovanou silnici, a ještě je otázka zda neškodí to, že strom roste u asfaltové silnice (asfalt, z ropy neuvolnuje se tam něco ?)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.