Ale to jsi na omylu. U nás již nikdo ztrátou svéprávnosti netrpí, svéprávnost se všem pouze omezuje - dle obč.zákoníku od roku 2O14. Volební právo se mentálně postiženým téměř nikdy neomezuje, protože je to základní lidské právo a soudy si nedovolí toto základní právo omezit. Takže pokud nemá v rozsudku výslovně napsáno, že je omezen v právu volit, volit může. Proto téměř všichni mentálně postižení volit mohou a to i ti s těžkým postižením, což je poněkud absurdní. Proto se ptám, kdo by za ně asi tak volil ? Maximálně pečující osoba, která by tím pádem měla dva volební hlasy. Ale jak jsem tak o tom přemýšlela, ovlivnit výsledky voleb by se tím asi nepodařilo.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.