| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"konzervo, takže pokud bys měla jednat s muži z asie nebo třeba muslimy, vrhneš se jim po ruce a musí si s tebou potřást ať chtějí nebo ne? ~;)
mnohem menší trapas je, pokud někomu tu ruku nepodáš a třeba se jen zlehka ukloníš, než pokud trváš na tom, že ti tu ruku někdo podat musí...
stejně tak, jako nikoho neurazíš tím, že budeš kompletně oblečená (nemluvím o zahaleném obličeji) na pláži, ale v plavkách tě do restaurace prostě nepustí..."

Rose,

já si myslím, že by se to mělo řídit tím, kde se pohybuji s uvědoměním si a tolerancí odlišností.

Takže tvůj konkrétní příklad - jestli budu jednat s muslimy s muslimské zemi, budu co nejvíce respektovat jejich zvyklosti, včetně toho, že jsem ochotna si vzít burku a nepodávat si ruku. Ale oni by měli respektovat to, že já, ač žena, jsem oprávněná za svoji firmu jednat a budou se mnou mluvit přímo, ne prostřednictvím jiného muže, který tam bude se mnou a nebudou dávat najevo, že tam jako žena nemám co dělat.

Když to bude jednání v mé zemi a v mé firmě, nevezmu si na jednání sukni nad kolena a průhlednou halenku, ale vezmu si něco hodně decentního a třeba si stáhnu vlasy. A snažila bych se jim ruku nepodávat, ale kdybych se zapomněla, tak by zas od nich bylo slušné, že se přizpůsobí a ruku mi podají.

A s tím oblečením na pláži, to nechápu. Abychom si furt nebrali na paškál jen muslimy - tak přesto, že u nás je běžné být na koupališti nahoře bez, tak v USA bych to nedělala, protože vím, že tam se to za běžné nepovažuje. Tak se přizpůsobím jím. A předpokládám, že když u nás půjde Američan na koupaliště, nebude po ženských, co nemaj podprsenku, házet prostěradlo.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.