Koníčku mořský, ano, ale jaký primáti? Lidoopi mají tmavou barvu pokožky a výrazný nadočnicový oblouky, který vrhaj stín (i bez podmalování
). Naproti tomu třeba paviáni maj víčka pokožku světlou a víčka viditelný, ale jejich sexuální chování je hodně odlišný od lidskýho. Ono lidský sexuální chování je hodně odlišný od všech primátů bez rozdílu, a to právě díky skrytý ovulaci.
Samice bonobů mají přiznaky ovulace míň výrazný, ale pořád jsou zřetelný. Lišej se ale od jinejch primátů i od lidí v tom, že doba, kdy maj ty příznaky, má široký rozpětí (od jednoho dne po jeden měsíc) a ovulace může přijít na začátku, uprostřed i na konci a nekryje se s dobou, kdy jsou příznaky nejvýraznější. Znamená to v podstatě výzvu k průběžnýmu, ne-li neustálýmu sexování jako u lidí, akorát jiným způsobem. U bonobů to vychází, že příznaky jsou natolik nahodilý, že se nevyplatí na ně příliš hledět. U lidí zase tak, že příznaky nejsou patrný (nebo jsou natolik málo patrný, že si jich nikdo nevšímá) a proto se na ně prostě nehledí.