Přidat odpověď
Monty, já si pod dítětem, co má materiálně vše představuju to, že to dítě má všechno na co ukáže a není vedeno k tomu, že na některé věci se čeká, protože se na ně musí vydělat nebo že není vedeno k "počkání" nebo "těšení se". Nemyslím tím odsunout všechny dárky za rok až na Vánoce, ale takový ten přístup, když si dítě něco přeje a rodiče to skoro hned koupí a splní.
Jinak moc nesouhlasím s tím, že dítě má mít stejnou životní úroveň jako rodič. Nebo jinak řečeno, může mít podobnou, ale asi těžko stejnou.
Hlavně co se týče toho materiálna.... když mají rodiče drahé auto nebo drahý počítač kvůli výkonu povolání, tak nesouhlasím s tím, že by dítě mělo dostat taky auto a stejně drahý počítač nebo telefon. Rodiče vydělávají i na věci pro dítě a tudíž je na jejich rozhodnutí, jak drahé věci budou dítěti kupovat. Dítě je na rodičích finančně závislé, a tak si těžko může diktovat, že má nárok na stejnou úroveň jako jeho rodiče. Dítě nevydělává.
Když pojedou rodiče tak nějak na romantický týden do Thajska a děcko vezmou do Chorvatska, protože shledají Thajsko pro dítě zbytečným nebo zbytečně drahým, je to proti teorii stejné životní úrovně nebo ne?
Předchozí