| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Vložila jsem tento příspěvek do již rozjeté starší diskuze, ale zapadl, tak jsem si dovolil otevřít nové téma. Zajímal by mě váš názor na dárky a pozornosti ve vztazích, které nejsou manželské ani partnerské. Spíš se jedná o takové vztahy, kdy spolu dva nebydlí a patrně ani nebudou. Mám kolem sebe dost vztahů lidí po čtyřicítce, po padesátce, jsou třeba už dávno rozvedení, děti velké, často už i z domu. Tito mí přítelé jako by začínali znovu žít, užívat si. Mají milenecké vztahy, krátkodobé, nebo i dlouhodobé, několikaleté, ale odmítají se již sestěhovávat, bydlet spolu (třeba ještě i kvůli dospělým dětem s nimi žijícími). Prostě takové volnější vztahy bez společného soužití, ale řekla bych, že se sexuální věrností (žádné střídání pratnerů). S kamarádkou jsme nedávno mluvily o tom, co od svého přítele, se kterým ale nežije (spíš jen mnohaleté přítelství s výhodami vyhovující oběma), dostává za dárečky. Řekla mi, že za 5 let, co se s ním stýká a jsou v každodenním alespoň písemném kontaktu, nedostala vůbec nic. Ani kytičku, ani lahvinku, když ho pozve k sobě...prostě vůbec nic. Ani na narozeniny, ani na Vánoce. Ona mu také nic nedává, také vůbec nic. Zajímal by mě váš názor, kde je norma???
Když má žena s nějakým mužem vztah, třeba jen sexuální, milenecký, ale i dlouhodobý, to je celkem jedno. Co chápete jako normální, co se týká těch dárečků nebo drobných pozorností?
Velké, drahé dary já pociťuji jako přes čáru, to už mi hraničí s prostitucí, zlatokopectvím, profitováním. Nic...naprosté nic? Co byste si mysleli(y) o muži, se kterým je kamarádka v mileneckém vztahu řadu let a nedostala od něj nikdy ani sebemenší pozornost, kytku, čokoládku, ani třeba víno, když k ní přišel domů na návštěvu. Narozeniny, Vánoce nic. Jí je to trochu líto, ale zase necítí se zneužívána, přináší si vzájemně radost v podobě kvalitního sexu, potěšení z toho mají oba. Co pokládáte za takovou běžnou společenskou normu při vzájemných schůzkách, aby si ani jedna strana nepřipadala blbě? Měla by snad i žena dávat nějaké drobnosti muži? Genderové téma jako hrom.

Prosím, neřšte mé překlepy a čárky, píši bez brýlí a nechce se mi to po sobě číst.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.