| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kudlo, ja jsem tkhle pracovala desitky let. Nikdy se mi nestalo,ze by nekdo sedela civel celou dobu. Vzdycky se naslo neco, co dotycneho zaujalo - treba soused vedle delal neco, co dotycny (dite i dospely) chtel vedet).

Jenze ja tu moznost mela, sefove mne nechali delat, co a JAK jsem chtela. Vysledky jsem musela mit =latka se musela zvladnout. JAK ale zustalo na mne. Jednoduchy to nebylo, S zaky i dospelymi studenty jsem na zacatku psali seznam, co "chteji" umet, ja navrhovala, jakym zpusobem toho dosahnout, spolecne jsme u kazdeho jmena napsali, do kdy co odevzdat (=nedelali skoro nikdy stejnou vec do stejny "zastavky", ale na "konecne" byl seznam odskrtan.


Kazde "sestaveni skupiny" fungovalo jinak. Ruzne se inspirovali, nemusela jsem jen ja. Ja se od Tech deti i dospelych naucila kvanta veci, jak na to, aby se kazdy naucil. Treba nejakou "katedrovou prednasku slovnich druhu" jsem vubec neprovadela. Vzali si material, kdyz byli schopni to pochopit, a pracovali s tim. Knihy na cteni a diskuze si vybirali z knihovnicky, kterou jsme kazdorocne doplnovaliz penez na ucebnice namisto ucebnic - vybirali knihy z katalogu a kazdy rok v unoru jsme sli do knihkupectvi si je "najit", prolistovat a inspirovat se dalsimi a spocitat, jestli na ne jeste mame a co muzeme vypustit/vymenit) a potom jsme sli na pizzu. (No, funguj takhle v cr?). Kdyz jsem dostala penize za cenu (=pro skolu), vyzadala jsem si pocitace a digitalni kameru. Reditel na to sehnal jeste nejake penize z ruznych stipendii. Psali jsme tematicke casopisy, ktery jsme posilali na dalsi skoly v okrese, atd atd. (tohle jsem zacala v kurzech pro dospele, protoze jsem mela krome svedstiny i zaklady prace s pocitaci). Proste vsecko, co se ucili, melo nejaky vyznam, ne to jen vyplivnout, opravit, oznamkovat a odlozit.


Deti tohle desne bavilo. Naucili se nejen RUZNE predmety (=prepracovavali clanky z casopisu typu Ilustrovana veda na nejake tema, se kterym treba pracovali v biologii nebo historii - znami mi davali ruzne casopisy a zaci si to pri vyucovani cetli a diskutovali v domneni, ze "unikli" naky praci…


Jo, proste ja tou praci byla posedla a deti to zaujalo.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.