| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Dooly, ja nemam v umyslu te nejak presvedcovat o NICEM. Nasledujici je jenom popis me zkusenosti, jak kdo co pochopi na zaklade SVE zkusenosti.

Ve skole pracovala drahna leta.
2 ruzna pedagogicka nakladatelstvi mi vydala ucebnice pro ucitele (=podlozenou poslednimi vyzkumy vyuky druheho jazyka a dvojjazycnosti) a jinou pro zaky.

Rovnez s tim mym projektem jsem mela dost caste styky s tiskem. Moje deti =pracujou ve skole =sefkurator, ucitel, prednasejici na Ped. skolach ap. Vsichni pracuji se svymi vlastnim projekty.

Vim docela presne, jak rodice/reporteri/ ctenari/ a dalsi publikum "chape". Jak reporter pochopi neco, co se mu vysvetluje - v domneni, ze to nemuze "nepochopit", a v clanku napise celkem kravinu a nezajima ho si to nejak overit na zaklade vubec nejakych faktu (=na ktere je dokonce odkazan!!!).
Totez mne celkem sokovalo, kdyz jsem pracovala s lektory mych ucebnic - prepsali sem tam neco v textu, ze z toho vyplynulo neco uplne jineho (=napr. zrovna takova pasaz o detech z rodin NEakademickych, kde jsem udavala statistiku a odkazy na vedecke vyzkumy vcetne dulezitych pasazi). Jak tvrde jsem si musela stat za tim, protoze knihy byly vydane pod mym jmenem, ze jo.


Taky v kontaktech s rodici - dite doma rekne (tvuj priklad), ze ucitel vyzaduje natisknuty ukol a ze tiskarna stoji 80 Euro. Rodice se nasejri, ze skola vyzaduje zakoupeni tiskarny a kdo na ty pozadavky skoly ma furt brat, ze jo. Ovsem je uplne docela mozne, ze ucitel vubec nic nevyzaduje - ani natisteny ukol, ani zakoupeni tiskarny, ale proste v konverzaci zminil obe moznosti ANIZ BY TRVAL NA NECEM JINEM, NEZ CO MU DITE DODALO. A ver mi, takovych zkusenosti ma kazdy ucitel taky dost. Cast rodicu do skioly nevlitne a diskutujou desnou skolua desny ucitele, ktera furt neco vyzaduje a jaky ma naroky, cast vlitne a vynada a nevidi neslysi, protoze vedi svoje, dite jim doma nikdy nelze…, cast vlitne a v diskuzi pochopi, ze to bylo celkem jinak a zklidni se.


Ctizadostivi rodice delaj, co muzou - doucujou, pajej, vyrabej a pod. Tohleto mne desne stve - rodic je posleze oznamkovan za dobre odevzdanou praci. Svym zakum jsem zadny ukoly nedavala. NEZAJIMA mne, co zvladnou jejich sourozenci a rodice. Zajima mne, co se dite naucilo ve skole.


Jak uz jsem napsala, na velice dlouhou diskuzi.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.