Přidat odpověď
"Osobně mám zkušenosti s USA a Kanadou, kdo může, dá děti do soukromé školy, protože státní školství prostě nikdy nemůže nabídnout to, co placené soukromé školství. A to myslím, že vážně nikde na světě." ano, ani u nas. I u nas uz jsou samozrejme ty nejlepsi skoly placene.
Nevim, jeslti pisu "hrozne" o nasem skolstvi, ale ze se stale propadame v mezinarodnich hodnoceni, ze uci casto zoufalci, ze spolecnost neni ochotna ucitele zaplatit,ze na ne stale vrsi nesmyslnou administrativu, ze si jich nevazi (a oni pusobi bezmocne)to mi pripada alarmujici. Minuly rok se v mem okoli vratilo z mezinarodni zkusenosti par stredoskolaku (byli vesmes na pul roku, z ruznych skol na ruznych skolach - i statnich, v ruznych anglosaskych statech) a shodovali se naprosto jednoznacne na tom, jak byli oslneni slusnym zachazenim, podporou a zajmem ze strany ucitelu. Ze to najednou neni nikdo na druhe strane barikady. TO je neco, co u nas na statnich skolach stale chybi i na "prestiznich skolach". Dopoustime stale vetsi rozevirani nuzek, a slabsi ast spolecnosti je tim hendikepovna. Ale i ty 8g nejsou obcas nic moc, casto na deti pohodlni ucitele jen vali kupy pozadavku, ale jsou separovani v pratelskem kolektivu a to rodicum bohuzel staci. Myslim, ze soucasna podoba skoly a jeji napln je dost prezita, ale nic jineho nezname a neumime si s tim poradit a jedeme na setrvacnost. Nevim proc bych mela byt spokojena, ze deti se tak nejak nauci to co my, podobnym zpusobem jako my.
A to ze vrcholem prace ministerstv za poslednich 30 let jsou akorat statni maturity - stejne pro gymnazia i ucnaky, je smutne.
Předchozí