| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kudlo, ale mně taky nikdo děcákem nevyhrožoval, to byl prostě daný fakt: nelíbí se ti náhradní rodina? Tak děcák, jiné řešení prostě není. I v té náhradní rodině musíš fungovat, a ne jim ještě přidělávat problémy, kterých mají sami dost. My si s bráchou uvědomovali, že tím, že si nás vzali, si přidělali další problémy, přece nebudeme tak necitliví a hnusní, že jim ještě zatopíme, že. A to jsme jako děcka měli hodně povinností, od dělání dřeva na zimu, na mně třeba spadlo prádlo, a protože ještě nebyly automatky, tak pěkně růčo fůčo v pračce a ještě k tomu špinavé montérky, poklízení domácí havěti, seno na zimu. Jo, mohla jsem truchlit, ale kdo by to seno nasušil, teta, která padala na hubu, nebo strejda, který jediný vydělával a ještě chodil po melouchách, aby domů přinesl peníze, kterých bylo zoufale málo? Jo, taky mi mohlo být líto, že jsem si nemohla koupit to nebo ono, holky na tom byly úplně jinak, tak jsem to už v 15 musela řešit brigádami.

Já tu kdysi napsala, že není povinností příbuzných si vzít do rodiny problémové dítě. Tenkrát jste se do mně obuli, že děti máme přijímat takové, jaké jsou. Skutečně? Takže máme rezignovat na výchovu a nechat děti flákat? Už tím, že na ně výchovně působíme, se přece snažíme je změnit a posunout někam v žádoucím směru. Holčinu je třeba si podat a vysvětlit jí, čeho tím dosáhne, když se bude stavět na zadní. Že fyzické ani psychické síly pěstounů nejsou nekonečné, a pokud oni padnou, tak je rodina v daleko větším průseru, než je teď.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.