| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"Bydlení bylo dostupné jen s pomocí a zároveň bylo nutné se velmi uskromnit. Což je něco (aspoň mám takový pocit), že současná generace není ochotná přijmnout. Ten fakt, že nelze mít všechno a bez práce. Že prostě nejde si užívat cestování a bezstarostný studenstský život a zároveň mít hned zajištěné bydlení. Pokud tedy nejsem potomek Kellnera nebo někoho podobného."

Ano, také to tak vidím.

Když jsem byla dítě, tak se bylo možné dostat k docela pěknému vlastnímu bydlení (pravda, asi ne v Praze) tak, že si ti lidi osobně, s dopomocí celé rodiny a kamarádů, postavili barák. Což znamenalo martyrium třeba několika let života v provizoriu a fyzické práce na stavbě (přičemž samozřejmě ti lidi chodili normálně do práce a často měli i malé děti). Samozřejmě dovolené veškeré žádné, věnování se dětem v dnešním smyslu taky ne, ale na vesnici se to stejně ani tak moc nenosilo.

Kdo z nás by to dneska za tu cenu chtěl a toto do toho byl ochoten investovat? Třeba pět, sedm let života, kdy po práci šup na stavbu, soboty, neděle, prázdniny totéž? Myslím, že málokdo, a to jsou dnes stavební materiály podstatně dostupnější než byly tehdy. A myslím, že za tuto cenu by si bylo schopno opatřit bydlení docela dost lidí, jenže se jim do toho tolik investovat nechce.

Nedivím se tomu, také by se mi nechtělo a už tehdy jako dítě jsem si říkala, že než tohle, tak radši nic. Ale taky si teď nemůžu dost dobře stěžovat, že nemáme barák, protože kdybychom ho moc chtěli, tak bychom ho mohli tímhle způsobem získat.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.