Penzijko - souhlasím, pokud platíš víc, je lepší ho stáhnout na míň - čili třeba jen na udržovacích 100 Kč měsíčně
Naopak - je-li muž živitel rodiny a platíte hypotéku, rozhodně bych nešetřila na životním pojištění manžela (aspoň na tu hypotéku), aby kdyby se mu něco stalo, pojišťovna doplatila tu hypotéku.
Jedno dítě ve školce a jedno ještě doma s mámou... Myslím, že za ty děti se moc utrácet nemusí, ani toho asi až tak moc nesnědí, dražší věci bych si nechala dávat od třeba babiček k narozeninám a vánocům a tak, když neseženeš teda zadarmo nebo lacině po známých a rodině (tady asi je facebook k nezaplacení - ségra takhle shání leccos - na druhé straně jsme my některé, které věci po dětech neprodáváme, jen strkáme na půdu a čekáme, až si o ně někdo řekne - nikdy jsem po nikom nechtěla ani korunu).
Ty na mateřské taky asi nepotřebuješ nakupovat nové outfity a tak, čili nejvíc z toho asi prožije manžel, který asi má nějaké náklady do té práce + jídlo, čili holt to bude na tobě, abys koukala, kupovala levnější - v akci - v sezónních výprodejích atd.
Já-v době finanční tísně - jsem měla obálkovou metodu - čili obálky na jednotlivé pravdidelné výdaje, kam jsem strkala peníze, až zbytek projedla - byly i na blbiny, které se kupovaly třeba jednou za půl roku, chtěla jsem to mít připravené - čili tvrdě rozpočtovat. Dalo se to, člověk se naučí. Návyky mi zůstaly dodnes, i když o nouzi nemůže být řeč - furt koukám, jestli je nějaký jogurt v akci a tak
a pak si koupím páté plavky za 2000