| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ráno jsem zaznamenala tuhle diskusi a jsouc uvězněna doma dětmi v rekonvalescenci, šla jsem během dopoledne provést exaktní výzkum, kolik zaberou ona "nic" na domácí práce:)
(jedná se o běžné údržbové uklízení, žádné odtahování skříní kvůli luxu apod., a obecně je moje tempo spíše rychlé)
Takže:
4 min - převléknutí postele mladšího syna
9 min - puštění pračky s bílým bavlněným - tj. od vytřídění příslušného typu prádla v obou koších na prádlo (máme jeden v každém patře) a obejití domácnosti s výměnou všech ručníků a utěrek po zmáčknutí příslušného čudlíku
22 min - umytí horní koupelny s WC - mytí typu "malé" (tj. včetně vaničky sprchového koutu a vyčištění odpadu, ale bez mytí vany a bez mytí skel sprchového koutu a bez vyndavání předmětů z poliček)
12 min vyluxování horního patra bez dětského pokoje (vykydání mrdníku na podlaze dětského pokoje by silně zkreslilo akci;), takže jen s posbíráním lego kostek a céček v ostatních místnostech)
25 min - založení oběda (žampionové polévky a buffalo květáku - a to jsem si to hodně ulehčila, protože polévku dělal robot a nemusela jsem tím pádem míchat opékající se houby, zápražku ani polívku)
8 min - umytí dolního WC
4 min - sklepání zaschlého bahna z bot ven před vchodem
16 min - vyluxování přízemí
17 min dodělání oběda včetně zaskládání nádobí od vaření do myčky
4 min - vynesení bioodpadu na kompost
4 min - naskládání nádobí, na kterém se jedlo, do myčky, a puštění myčky
6 min - přendání prádla z pračk do sušičk (cca 7 kg prádla)

celkem, jestli správně počítám, 133 minut čistého času, strávených dokonalým domácnostním "nic" ~;)

A to jsem měla kliku, že starší syn učil mladšího hrát šachy a na drtivou většinu doby se tím zabavili. A navíc před luxováním přízemí odklidili z podlahy hračky a svůj "piknik" včetně spacáků:)


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.