| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Irmi - ano, mám, přešla jsem na modernější (beru mnoho let, teď jsem bez terapie, už se dvěma terapeuty jsem se dohodla, že na chemickou nerovnováhu v mozku jako takovou asi neexistuje účinná terapie a že mám "zpracováno"). Nástup účinku byl trochu divočejší, usadilo se to.

Podle mého tu ránu osudu zvládáš velmi dobře, ale priorita je samozřejmě jak se cítíš ty.

Jinak čtu, jak se tu "sekáte" o užívání/neužívání léků.

K tomu jen poznámku - není mi ani 50 let a za pár posledních let vím o pěti lidech (všechno muži), kteří dobrovolně odešli z tohoto světa. Ani u jednoho nebyl příčinou fatální zdravotní stav, zpravidla vztahy.

Napadlo mne, zda by tu ještě nebyli, kdyby zavčasu navštívili lékaře a nějakou tu psychoberličku si nenechali předepsat...

Myslím, že psychická onemocnění existovala vždycky. Ano, byli jsme víc spjati s přírodou, která určitě léčí, byli jsme více v pohodě a ten tlak na výkon a spotřebu nás samozřejmě dostává daleko rychleji do úzkých. Přesto nesouhlasím s tím, že jsou nadužívaná. Osobně znám jen lidi, kteří bojovali vlastními silami a když už nemohli dál, požádali o léky. Většina z nás (uživatelé léků) asi stále vnímá psychiatrickou péči jako nějak stigmatizující.

Tak bych nesoudila tak přísně. Tak hezké dny, pokud možno bez nutnosti podobného léčení všem.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.