| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ono opravdu jde hodně o to, odkud jsou, tedy v jaké kultuře vyrůstají...

Já jezdím do arabských států jen na dovolenou, ale zase každý rok.

V Egyptě ženu vidět je téměř zázrak, jsou zalezlé.
V Tunisku jsem se cítila z tohoto úhlu nejlíp - tam chodily holky spolu normálně po ulici, smály se, "bavily", jedna třeba v šátku, druhá jenom v triku s dlouhýma a legínama s dlouhýma, oblečení barevný, normálka se spolu bavily jako kamarádky (spolužačky), každá jinak oblečená...
V Emirátech ženy na ulicích a v obchodech běžně, šátky...
V OMánu ženy na ulicích ano, ale kompletně černé, jen s okýnkem na oči, ale zase tam byly ženy normálně zaměstnané třeba u pokladen v supermarketu, ale ty musely mít jen šátek, prý tam zaměstnané ženy musí mít obličej odhalený (čili nepracující ženy "černé s okýnkem na oči", pracující povinně s viditelným obličejem ??)

Obecně se tedy sice cítím líp v "bohatém" arabském státě než v chudém, ale zase jsem měla pocit, že v "chudém" Tunisku mají ženy větší volnost - svobodu - než v bohatých Emirátech...

Ale opravdu nejsem odborník, prostě tam bývám na týden za rok, tak něco vidím, ale jistě jen velmi povrchně.

Jinak teda třeba v tom Ománu nebo v Emirátech klidně jdeme do města jen 2 holky spolu, chlapy necháme na hotelu, a nebojím se... Ale třeba v Egyptě bych bez chlapa nevylezla na ulici ani za boha. Ta absence žen na ulicích je prostě strašidelná pro mě. To ať radši tam jsou, i když celé černé jen s okýnkem :-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.