| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Na tvém místě bych mě to vůbec nepotěšilo z následujících důvodů:

a) Psala jsi, že auto koupil "na firmu". Chápu finanční a daňové důvody, ale faktem zůstává, že to auto není tvoje, ale firmy. Takže kdyby prišlo na nějakou krizi, tak ty auto mít nebudeš.

b) Jste manželé a máte děti. To auto není věc pro tvojí osobní potřebu, ale pro potřebu rodiny. Takže to neberu jako osobní dar, ale věc, ze které má užitek celá rodina. Podobně, jako kdybys ty koupila na firmu televizi, kterou pak budete mít v obýváku a budete na ní koukat všichni. A prezentovala to jako osobní dar pro něj.

c) Ty v té firmě pracuješ. Takže předpokládám, že to auto budeš používat i pro firemní účely. Čili zas to není ni osobního.

d) Auto jako plnohodnotný dar bych brala pouze od milence, ne od manželka. S manželem (nebo partnerem) předpokládám společné finance a jestliže to jde ze společných financí a je to na věc, která bude sloužit nám oběma a našim dětem a je to věc hodně nákladná, nepovažuju to za věc, která by se měla dávat darem, ale za věc, o jejímž nákupu bychom měli rozhodovat společně. JO kdyby to byl jen milenec a každej z nás by měl svůj vlastní život a své finance a on by mi koupil auto s tím, že bude fakt moje, tedy psané na mě, pak bych přehlídla značku, barvu i nevhodnost okamžiku. ~;)

e) Připadá mi, že koupil auto, jaké se líbí jemu a ne tobě.

f) Neempatie z hlediska okamžiku darování. I to bych pominula, kdyby přijal, že tu "oslavu" odsuneme na večer. Že večer, až budou děti spát, si sedneme, a pokecáme. A on se nebude vztekat, že to nebylo hned.

Jednu z výše uvedených věcí bych dokázala pominout. Ale všechny ne.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.