| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tizi, většinou se nepřimějávám :) To pouze v situacích, kdy potřebuju mít doma nadstandardně naklizeno. Tak to si pak udělám seznam a jedu a odškrtávám a uspokojuje mě každá odšktnutá položka (rozepisuju si je hóodně podrobně;) ). To mi teda nejde samo od sebe, ale přiměje mě k tomu vidina toho, proč ten nadstandardní úklid dělám. Naštěstí nenastává tahle situace nijak extra často :)

Většinu času ale spíš udržuju hladinu entropie domácnosti na únosné míře, která je pro mě příjemná k žití. A k tomu se nepotřebuju nutit. Stačí mi uvědomovat si - a to nejen unavená a natěšená domů cestou z práce, když zrovna fičí a leje:) - ale potom i v té realitě úklidu, jak příjemný mám domov a že to není samozřejmost :-)
Když myju druhé WC, tak nemyslím na to, že dělám podruhý to samý a průůda, ale že je super, že máme dvě a nemusím se pak handrkovat s žádnými vysedávači blokujícími onu místnost. Když vysávám v pokoji pro hosty, libuju si, že takovou místnost navíc máme a můžu si zvát konečně přátele na přespávání bez omezování chodu domácnosti. A tak, no. Nepotřebuju si k tomu vyrábět motivaci, mám svůj domov prostě tak nějak normálně ráda a jsem vděčná, že ho mám.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.