| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak s all inc zas nic moc není potřeba. Něco málo na útratu, ale i v Tunisku jsme platila v obchodě kartou, normální typická "tržnice", kupovali jsme nějaký barvený parky a trika pro děti.
Pak pokud byste chtěli na nějaký výlet, tam se bere hotovost.

Nějaký drobný na bakšiš pro nosiče kufrů a uklízeče/čku. Nosiči dávám euro/dolar, uklízeči 2-3 dle "zásluh".
Jezdím častěji do Egypta, v Tunisku jsme byli 2x, ale to je tak podobný.

V Egyptě, na recepci, teda jako za "lepší" pokoj jsem nikdy neplatila. Většinou po příjezdu si jdeme areál omrknout a pak si řeknu kde bych ho ideálně chtěla, vždycky mi vyhověli. Případně jsme i měnili, pokud mi přidělený nevyhovoval. Většinou z důvodu umístění, kvůli dětem (obvykle nechci do patra, nebo blíž k bazénu) a tak.

Žádný takový že bych dostala "palušu v suterénu" pokud recepci dost neuplatím, to se mi nestalo nikdy. Jezdím tam roky.
Proto i vždy apeluji v podobných diskuzích na to, aby se na to recepční nezvykali, uplácet je za "nic". Je to jejich práce. Na slušnou žádost mi vždy vyhověli, i pokud neměli volný ten den, přestěhovali mne třeba na druhý den.

Naopak u pomocného personálu, jako nosiči a uklízeči je to zvykem a očekává se to, je to součást jejich mzdy. Ovšem přiměřeně. Když o mně chtěl onehdá nosič euro za každý kufr, tak jsem ho hnala.
Stejně tak neplatím nic ometákům třeba na letišti.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.