| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ale samozřejmě, že to hraje roli, sakra velkou.

Manželka prostě nemá co mít přístup k firemním penězům, protože se na tom byznysu nepodílí. Neví, co a kdy je potřeba, kdy a co je potřeba zainvestovat, kdy se musí a jaká vytvořit rezerva a tak. On by se majitel firmy hodně divil, kdyby chtěl zaplatit daně a zjistil, že manželka mu vybrala účet a zaplatila třeba společnou dovolenou. Jeho činnost je živí.

A to píšu jako někdo, kdo má svoji firmu a muž má svoji firmu. Ani jeden z nás nemáme přístup (ani přehled o) účtech toho druhého, ani jeden z nás si nic neschvaluje se druhým.

Nemluvíme si ani do investic do svých majetků - fakt by mě rozesmálo, kdyby mi muž schvaloval, jestli "můžu" mít obklady za 1200 za m2 a pokoušel se mě přesvědčit, že za 350 Kč /m2 by mi mohly stačit... Já mu taky nežvaním do toho, že do bytu pořídil už 4 (!) klimatizační jednotky. Nebo že velkému synovi (který tedy není můj) k 18nám pořídil nový auto, jaký a za kolik...

Čili ani výdaje za několik (mnoho) měsíčních platů si vzájemně neschvalujeme, respektujeme, že každý si umí vydělat, že má rozum a ví, kolik může utratit, kolik musí zůstat na účtu na daně, mzdy atd. Ale je to o tom, že fakt neřešíme, jestli za 100.000,- Kč na účtu musíme koupit rovnátka dětem, můžeme jet na dovolenou nebo tam musí zůstat na zaplacení daní... Je to prostě jiný styl myšlení, než když někdo počítá, kolik a jakých může koupit jogurtů (nic proti, žila jsem tak mnoho let...)

Jo a o tý chudince manželce doma - ona má měsíčně k dispozici (aspoň holky, co znám) víc, než je průměrnej plat, a to z toho fakt neplatěj nájmy nebo inkasa - jsou to prachy na domácnost, děti a ji... Fakt nepřemýšlej, jestli můžou zaplatit rovnátka, aby jim zbylo na chleba. Navíc tihle chlapi jsou často hodně vysazení na srovnávání s ostatními chlapy, takže spíš chtějí, aby ženy byly reprezentativní, čili utrácely za sebe, bo by v kolektivu neobstáli.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.