| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Janinko, budiž ti útěchou, že přepinknout na sourozence to často nejde i když existuje, protože něktěří sourozenci jsou podstatně asertivnější a přepinknout na sebe nic nenechají, takže to nakonec vždycky udělá ten "slabší kousek".
Máš to těžký, ale opravdu asi pomůže, byť částečně a ne na trvalo, zapracovat na svém svědomí, ve směru posunu k tomu, že budeš sobečtější. Moje matka mi vždycky vytáčela tím, jak popisovala, co všechno musí zařídit /blbě chodí a neřídí/, jak tam musí osobně a podobně. V praxi to probíhalo tak, že jsem za ní dorazila po domluvě, ať si napíše seznam, co vše máme objet, co mohu udělat sama atd. Já dorazila, udělali jsme první destinaci z pěti a ona se cítila unavená a žádala odvoz domů. Nato jsem jí řekla, že nebudu jezdit sto kilometrů kvůli tomu, abych jí odvezla kilometr na poštu, aby si zaplatila složenku, kterou může ona zaplatit z účtu /případně já/ a najednou to šlo. Než se někam vypraví, obvolá vše potřebné /většinu věcí se dá vyřídit z domova/, složenky platí převodem /s počítačem je kamarád už dávno/ a mně volá až pouze na to opravdu důležité. Ale trvalo to a taky jsem místy byla nezdárná dcera. Je jí 70, chvílema je umíněná jak malý dítě, ale to už jsem se naučila se nad to povznést a ono se to nakonec pokaždý nějak vyřeší, byť ne vždy tak, jak by si přála ona. Na druhou stranu nemáme problém, pokud něco opravdu hoří, sednout do auta v deset večer a dojet udělat, ale musí to být racionální požadavek.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.