| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Janinko,

přestaň je brát jako tobě rovnoprávné osoby.

Ber to tak, že to, co chtějí a jak to vymáhají je dětinské. Doslova. Chovají se jako děti. Takže se k nim jako k dětem chovej.

Je to těžké a trvá to dlouho, ale když budeš chtít, naučíš se to.

Dítě taky chce něco, co je blbost. A chce to hned. A považuje za samozřejmé, že to dostane. A že to dostane od tebe. A přece tomu nepodlehneš, máš hranic a za ty nejdeš.

Takže je začni brát jako děti, tedy že budeš odmítat a oni se budou vztekat (plakat, vydírat) ale ty neustoupíš. Když se ti podaří získat ten nadhled, nejen že budeš mít víc času, ale i to, co pro ně dělat budeš, pro tebe bude lehčí, protože se nebudeš děsit toho, co ti řeknou a co zas budou chtít, sotva doděláš jednu věc.

Znám to. Ne z hlediska požadavků na pomoc, ale kontaktů. Rodiče jdou hrozně dolů psychicky, rozhovory s nimi jsou zdlouhavé, pořád melou to samé a mají strašně omezený rozhled. Bylo pro mě těžké si připustit, že lidi, kteří mi byli partnery a rozuměli mi a vážila jsem si jich pro jejich názory, jdou takhle dolů. Ale je to tak.

Takže teď, když s nimi mám mluvit, se na to vždy dopředu psychicky připravím. Vím, že budou omílat furt to samé dokola, hlavně politiku, jejich názory budou děsné. Ale jim to udělá radost, že s nimi 2 hodiny posedím. A já s nimi posedím ne proto, že bych je chtěla poslouchat, ale protože vím, že jim to tu radost udělá.

Prostě jako s dítětem. Když mi dítě vykládá o nějaké počítačové hře, taky mě to v podstatě nezajímá, ale poslouchám, protože vím, že dítě si potřebuje popovídat. A stejně tak to beru s těmi rodiči.

Ale je to těžší, protože u dítěte vím, že se bude "zlepšovat", zatímco rodiče už půjdou jen dolů.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.