| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ne moc dobře.
Nežiji, ale jsme blízko, ale žije sestra a já jejím prostřednictvím sdílím + samozřejmě řeším určité věci, ale základ samozřejmě spadne na ni.

Ještě mám srovnání s manželem (věkově blízko rodičům). Je to otřesné, sledovat, jak nám stárnou, jak se jejich málo snesitelné vlastnosti věkem zvýrazňují.

Takže taky bojůvky občas. Výhoda je, že jak stárnu já, stávám se odolnější a odolnější ve smyslu, že už víc nezvládám, než zvládám, tak už se nesnažím tolik vyhovět osobně, protože prostě nemůžu.
Vzhledem k blízkosti města je to jednodušší třeba zajistit nákupy a jejich dovoz, dopravu k lékařům a podobné služby.

Aktuálně řešíme péči o osobu blízkou, kterou její osoba nejbližší nezvládá (nemocní manžel a manželka) a můj plán je, že tam prostě pojedu na víkend a pozvu úklidovou službu v době, kdy tam budu, protože celý barák sama neuklidím a snad olámu hroty..

Ano, setká se to s odporem, ale když budou ze služeb příjemní, doufám, že se domluvíme na pravidelném servisu - je to 150 km daleko a já volný víkend hledám těžko a když už najdu, tak si taky ráda odpočinu.
A osoby blízké mají rádi pořádek. Jen taky potřebu a pocit, že si "přeci nenechají uklízet".
A to je jedno s druhým, jen odrostly děti tak stárnou rodiče a prarodiče.

Asi nezbyde než se taky sama obrnit, nebo zjistit, že už takto dále fyzicky nebo psychicky, to Tě vlastně donutí donutit ty rodiče. Nepříjemné, ale nezbytné.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.