| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Romano, to je hrozně široké:)
Romány...pro mě to jako první byla kdysi v dospívání Paříž, tam už jsem šla po stopách (neber to doslova, nejsem odškrtávač míst v knihách a filmech zmíněných, ale spíš mě k některým místům táhne určitý pocit souznění s danou postavou v daném okamžiku, byla jsem si třeba hodit žabku do svatomartinského kanálu;)) Tří mušketýrů, Angeliky, Amelie z Montmartru, v kostele St. Sulpice jsem se porozhlídla po ději Sífry Mista Leonarda...
v Rouenu paní Bovaryová... nebo třeba na Śumavě mě strašně bavilo rozšifrovávat staré poloněmecké názvy z Klostermanna v dnešních počeštěných....
V Londýně některá místa, kterým Chesterton dodal magii tajemné velkoměstské džungle...

To se fakt těžko vysvětluje, to není román jako celek, ale prostě něco z knížky, co s něčím rezonuje a propojí se mi to s nějakým místem:)

Přírodověda je extra široká, to už vůbec nevím. Kameny sbírám víc než 30 let, za tu dobu jsem už objezdila nalezišť...samozřejmě převážně v ČR, ostatně i kvůli tomu, že je to v cizině občas problém legálnosti. Třeba Německo nedávno zavedlo "sběratelskou licenci", která je drahá. Takže místa z doby před ní nemůžu doporučovat, neboť se to už nesmí.
Divoké orchideje - jezdím na Karlštejnsko, na Liblicko, abčas nějaké Středohoří, Kladensko, dneska jsem muže lákala na Úštěcko, ale nechtěl... veřejně nechci psát přesné lokality. Když Tě orchideje chytnou, dá se to vyčíst z různých botanických publikací, není to vysloveně tajné, orchidejáři (mezi něž patří paní redaktorka, pro kterou píšu do časopisu a ta mě k nim přivedla) jezdí i na fotovýpravy za orchidejemi po ČR i po Evropě společně... pokud to někoho opravdu bere.
Na ptactvo jsem byla třeba na Rožďalovických rybnících, ale taky na ostrově Schiermonnikoog... to taky zas musíš vědět, co chceš a proč tam chceš.
Ono se prostě nedá moc "doporučit", to je právě projev zájmu o tu danou oblast, že člověk hledá a pak přirozeně narazí i na spřízněné skupinky (svého kamaráda geologa, který mě přivedl do jedné sběratelské skupiny, jsem potkala v lomu při sběru wawellitů:) )

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.