| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Je spousta způsobů cestování. Když člověk cestuje sám, není nikdy sám.
Zjistila jsem, že to je úžasně osvobozující a člověk pozná spoustu věcí, lidí, kultur. Ten první krok je těžký – asi jako když jde člověk poprvé sám do kina.
Naopak cestovat s někým člověka uzavře do bubliny, ale je to fajn zase jiným způsobem. Člověk poznává míň, ale zase to sdílí.

Vlastně jsem cestovala odjakživa - v dětství na kroužku na puťáky, za kamením, rostlinami, zvířaty, pozorovat hvězdy, za zkamenělinami s úžasnou vedoucí, která byla zároveň redaktorkou Ábíčka.

Naši nás vyvezli jen málokdy, ale stálo to za to – a sami procestovali s různými hudebními tělesy celou Evropu, takže o cestování básnili.

Na VŠ jsme cestovali po Evropě s profesorem dějin umění. Tenhle pan profesor tomu dal řád – cestovat za tématy, propojovat kulturu s uměním a nelítat kolem všeho jak splašení. Teď vlastně plánuju cesty/život do značné míry podle něho.
Taky jsem žila v různých zemích a cítím se doma na více místech, což mi vlastně pomohlo najít domov právě doma ~;).

Už mám s tím cestováním propojeno vlastně všechno – divadlo, knížky, filmy, architekturu, a snažím se to takto propojovat i dětem. Takže když se nás snažil laskavý a mužný hlídač labyrintu vyvést ven (i když jsme to vůbec nepotřebovali) a ztratil se i s námi (protože jsme vypnuli naši vlastní snahu o orientaci, když nás vede takový laskavný a mužný hlídač labyrintu, který se tu určitě vyzná), tak se nám to okamžitě prolnulo s knihou Tři muži ve člunu a s Harrisovou příhodou v bludišti. Bydlela jsem v dějišti Břicha Paříže a chodila do školy v dějišti Soumission. Bydlela jsem i v knihách Agathy Christie nebo některých latinskoamerických spisovatelů. Třeba film Roma je taky můj domov. Včera jsem koukala na Killing Eve a uvědomila si, že před dvěma týdny si moje děti hrály právě v Palais Royal, kde zrovna chodila hlavní hrdinka. Když jedu do rodiště Boccaccia, čtu si Dekameron a dodnes vzpomínám na na prapodivná cibulová jídla typická pro Certaldo.
Teď se těším na cesty za citrusovou sbírkou Medicejů, učím se italsky, sháním lístky do opery, zkoumám příručky a přemýšlím, co přivezeme našim hostitelům.

(Hrouda má ovšem naprostou pravdu, je to sice radostné a obohacující, ale zároveň nezodpovědné – tahle planeta nemá na to, aby se takhle chovali všichni. Ostatně moje bývalé povolání, které jsem opustila s ohledem na děti, bylo označeno právě z důvodu častého cestování za povolání které zatěžuje planetu nejvíce. Čili jo, cestuji s radostí, i když nikterak zběsile, ale uvědomuji si, že to není nutné ani fér.)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.