| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Slído, já mám psy ráda, ale mám respekt k cizím psům, stalo se už hodně nehod. A sama mám teď druhého psa, malého a roztomilého, lidi na něj reagují přehnaně pozitivně, ale pokud bych neměla 100% přivolání, nikdy bych ho nenechala na volno (jakože nemám a na volno nenechávám). "Aby se vyběhal" - to je pěkný, že myslíš na zdraví pejska, ale pokud to omezuje okolí, jakože jsi popsala, že ano, je to bezohlednost. Znám děti i dospělé, co mají fobii a zažijí trauma i když ten pes jen přiběhne a očuchává. Znám nekonfliktní psy, co se potkaj s konfliktním a už to jede.
Vím, že jsi psala, že je to novinka a chystáš se jistě s tím něco udělat, píšu spíš pro všechny pejskaře, co pejskovi "dopřejou" a na lidi kašlou.
Před půl rokem mi cizí obrovský pes porazil 6 letou holku stojící na chodníku, měla odřeniny a šok. A ty blbci majitelé "on je menší než ty, nemáš utíkat" (holka stihla tak 2 kroky než ji povalil). Chápete - nechají volně pubertální štěně robustního psa co má tak 60kg, co je vůbec neposlouchá (chvíli před tím mi vběhlo do silnice, než jsem zaparkovala a musela jsem čekat, než se pohne) a ještě se "omlouvají" stylem, že jste vlastně hloupí a že oni ho teprve učí? No začala jsem na chlapa řvát, že sklapnul a omluvil se pořádně, holce to ale je houby platný, že. ~8~
Jako když pes neposlechne na první povel, nemá se nechat na volno, to doporučuje i Desenský - jednak tím psa učíš, že poslouchat nemusí a druhak prostě je to riziko jak pro psa (vběhne pod auto) tak pro okolí.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.