| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj, také se vám zdá, že roste oblíbenost francouzštiny? Myslím při volbě druhého cizího jazyka ve školách. Ostatně i zde nedávno proběhla diskuze, že dítě bylo zařazeno do němčiny a rodina je nespokojená, protože chce francouzštinu. Zdá se mi, že mladí a jejich rodiče dávají přednost francouzštině nebo španělštině před němčinou. Moc tomu tedy nerozumím, zvláště u rodičů, kteří francouzsky neumějí a asi netuší, že ten jazyk je celkem obtížný, pokud nemají jazykově nadané dítě. Němčina může být těžší na členy a pády, ale výslovnost je jasnější. U francouzštiny je několik druhů výslovnosti e, že Čech to těžko rozliší a ta výslovnost je problematická, protože dost omezuje porozumění oběma stranám. Navíc nerozumím moc motivům, proč francouzštinu v našem prostředí studovat. Já francouzsky umím, ale přijde mi, že pro práci je to využití opravdu velmi malé, s němčinou se nedá vůbec srovnat. V ČR není tolik francouzských firem jako německých, kulturně se také francouzština nijak neproniká, proto nerozumím té volbě. Španělština je to samé, tak se dá ale říct, že španělsky se mluví kromě Brazílie v celé Latinské Americe, no ale zase, jak se to využije? Francouzština se využije ještě v Africe.
Opravdu nechápu volbu francouzštiny jako druhého jazyka. Já ji měla na gymnáziu jako třetí volitelný jazyk, a po NJ a AJ mi přišla snad nejhorší. Pro dítě bych v českém prostředí FR vůbec nevolila, ale dala bych AJ a NJ. Proč preferujete FR? Vždyť má minimální využití a je těžší, takže ve formě druhého jazyka se dítě sotva naučí základy, pokud není milovník jazyků nebo nechodí na jazykové školy a tím jazykem nežije.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.