| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

IQ jde změřit. Nedělá se to ve škole, může to dělat třeba psycholog, ale záleží na metodě a umu měřícího, jako i na momentální kondici měřeného a dalších věcech.
Když jsou děti vyšetřované v PPP, obvykle psychologové IQ nějak měří. Spíš je lepší moc nevědět jak, ale abych nevypadala jako kompletní sýček, metodologie existuje.
Většinou ti neřeknou číslo, ale IQ v pásmu..blabla. A protože se měří víc různých složek odděleně, mohou se naměřit různé výsledky včetně toho, že něco je výrazně nadprůměrné a něco hodně podprůměrem. Obvykle, když už se dítě z nějakého důvodu do PPP dostane, shledá se, že něco mu jde lépe a něco hůře. Rodiče to pak interpretují tak, aby jim to vyhovovalo.
Za dobu, co jsem učila, jsem měla vlastně jen jednoho kluka, který přinesl z poradny, tj. ne od soukromníka, výsledky, že má hodně nadprůměrné skóre ve všech složkách, co mu měřili. Jenže to byl silný dyslektik-dysgraf-dysortograf, neprůbojný nekonfliktní temperament, takže ho většina učitelů měla za milého, ale nevzdělavatelného chlapce. Doporučili ZŠ praktickou, což doporučil i soukromý klinický psycholog s odůvodněním, že jde o přání matky, kupodivu PPP statečně dokázala připodotknout, že se jí to nejeví jako nejlepší nápad.
Dneska je kluk rok před promocí na slaboproudého inženýra a dobrý muzikant, basista.
Ale inteligence sama o sobě by mu tenkrát nebyla k ničemu. Máma by ho nechala jít do zvláštní školy, protože jí to čaroděj poradil. Naštěstí jsme jí to já a výchovný poradce rozmluvili. Podobnou práci udělalo za svůj život hodně učitelů, škoda, že se o tom nemluví.
Kromě toho jsou různé definice inteligence. Takže "Moje dítě je nadprůměrně inteligentní" je cca ekvivalent k "Moje dítě je nejkrásnější na světě".

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.