| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ty jo, tak to máš asi úplně jinak než já. Co se třeba týče vzdělání, tak nelpím na výborných výsledcích ve všech předmětech. Dceru by to třeba stálo zbytečné úsilí, které může věnovat nadstandardně předmětům a soutěžím, které ji opravdu baví.
Co se týče týmové spolupráce, tak my jsme rodina introvertů, takže si vše děláme rádi sami a po svém a děti to jaksi mají podobně. Jsou individualisté a úplně předělat to nikdy nepůjde. Kolektivní sporty atd. nejsou nic pro ně. Jsou to spíš ty typy, které někde v laborce budou něco bádat. Hlavně nejstarší dcera. Jak jsem někde četla- svět patří extrovertům - ale introverti ten svět vytváření. Zkrátka takové šedé eminence někde v pozadí, bez kterých by extrovert byli totálně v háji.
No a co se týče skromnosti, tak o tom se tady v diskusi už psalo. Ono je to těžké. Naší rodině konzum už přerostl natolik přes hlavu, že jsme se šprajcli a udělali radikální změny ve stylu života. Zjistili jsme, že zkrátka plno věci nepotřebujeme. Děti to kvitují s nadšením a vůbec, celkově to hrozně moc prospělo. Neříkám, že nic nekupujeme, ale přemýšlíme víc nad tím, co kupujeme a vybíráme spíš kvalitnější alternativy. Nekupujeme třeba vůbec suvenýry, pracholapy, oblečení minimálně. I když bychom na to měli. Mnohem víc nám zůstává na účtu a kvalita života bych řekla, že je mnohem lepší, než za konzumní éry. Už mi ty krámy všude po baráku začaly lézt krkem, teď se u nás volně dýchá, neříkám, že jsme úplní minimalisté, ale máme jen co potřebujeme a co máme rádi a ještě pořád domácnost zeštíhlujeme. Ale jinak skromnost je fajn, ne jen materiální. Obecně se mi začínají příčit lidí, kteří musí být všude vidět, musí všechno mít a tak.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.