| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Opravdu je to tam tak "vostrý"?

(ženské na letišti projeli mobil, zjistili, že podle nějaké smsky užila před 2 lety koks a na základě toho ji nevpustili do USA), nebo to novináři zase přeháněj?

https://refresher.cz/66538-Mlade-zene-nasli-v-SMS-na-letisti-ze-kdysi-uzila-kokain-Na-10-let-ji-zakazali-vstup-do-USA-a-deportovali-ji?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Připomnělo mi to nedávnou zprávu, že se prý připravuje nějaký předpis nebo zákon, podle kterého budou muset žadatelé o vstup do USA z některých zemí (mezi něž sice ta naše zatím nepatří, ale....) muset uvést, jaké mají účty na sociálních sítích, a poskytnout k nim hesla.

https://www.idnes.cz/technet/internet/usa-viza-turiste-heslo-facebook-login-imigrace.A170209_145123_sw_internet_pka

Nehledě na to, že nevím, jak by to bylo proveditelné a ověřitelné (terorista může mít přece jeden účet čistý a druhý "teroristický", jestli není úplně blbej, tak může psát pod pseudonymem...), tak co lidi, co na sociálních sítích nejsou aktivní vůbec? Ti by byli automaticky podezřelí?

A jak by se to řešilo v případě, že celá komunikace dotyčného by se odehrávala v jeho rodném jazyce, třeba kdyby ta slečna s tím koksem byla Češka a ty zprávy o tom psala česky?

V každém případě by se mi takovéhle fízlování a narušování soukromí, aniž bych byla podezřelá z nečeho závažného, ani trochu nelíbilo.

Přiznám se, že USA mám stále zafixovanou jako svobodnou zemi, ale s takovýmihle zprávami takové vnímání dostává těžce na frak.

Ještě mi zbývá doufat, že to novináři nafoukli, jak je jejich dobrým zvykem... nebo jsou tam opravdu takhle "ostří"?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.