| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Koukám, že tady všichni uvědoměle kupují jen základní potraviny, zeleninu a ovoce u farmářů a maso u prověřených řezníků.
Kdo teda kupuje všechno to zboží v hyper super?

My máme sice zahradu velkou, nějaké záhonky, foliák a pařník, ale rozhodně nám to na pokrytí spotřeby nestačí. A už vůbec ne letos, kdy nám to o víkendu všechno rozmlátily kroupy. Je zničená prakticky všechna zelenina, omlácené kanadské borůvky, angrešt..

Takže zeleninu a ovoce běžně kupuju. Docela se dá vybrat v Lidlu, občas v Albertu - tam, když se mi nelíbí, co mají vystavené, tak si odchytnu jejich zelináře, aby mi přivezl něco zezadu. Naposledy jsem takhle chtěla mrkev a celer.

Maso hovězí a vepřové máme zaplať Bůh domácí, snad to ještě pár let tak bude. Kachny taky kupuju domácí. Bohužel se mi tady nepodařilo najít žádný zdroj domácích kuřat (i když si nedělám iluze, jak jsou brojleři doma na chov vykrmováni, většina je stejně cpe nakoupenýma granulema).

Z jogurtů kupuju jen bílé a občas čokoládovou Hollandii. Doteď jsem dělala doma bílé jogurty z domácím ovocem, ale letos nebude žádné. Tak pak jogurty s medem.
Občas kupuju salámy a paštiky, trvá na nich manžel a jeden syn. Bez nich mají pocit, že je prázdná lednička ~d~
Občas kupuju hotová jídla pro staršího syna (třeba Hamé má docela dobré bez E) a mraženou pizzu.
Jinak hodně sýrů, v ledničce máme vždy alespoň 5 druhů.

Sušenky kupujeme jen pro návštěvy, aby bylo něco doma. Většinou nějaké neplněné z Lidlu.

Nedávno tady proběhla diskuze, jestli 10 tisíc na jídlo na měsíc stačí. Při nákupu základních potravin a vaření doma se do toho vejdu (čtyři lidi).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.