| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"musi chodit na velkou" - on je kazdej organismus trosku jinej. Je hodne lidi co chodi na velkou treba jen 2x do tydne a jsou v pohode. Necekala bych od ni, ze bude chodit 1x denne nebo 1x za dva dny.

Kdyz si vezmu, jaky peripetie se mnou delali po kazdym porodu (mam 4 deti a komplet stejny scenar) s tim, abych sla na velkou (5 dni pro ne bylo moc. Poprvy jsem se nechala rozhodit a dost me vystresli, pak uz jsem vedela, ze to zvladnu sama a byla jsem ok, rovnou do nemocnice jsem si prinesla vlastni leky a s nikym jsem to neresila)...
Jasne, mela jsem problemy, tak jsem byla mesic na lactulose, zpocatku s kombinaci s glycerinovejma cipkama a jakmile stres opadl, vse si sedlo. Pravda, chodim cca 1x za 2-4 dny, jak kdy (tak to mam, co pamatuju). Doktorum to nevnucuju, protoze by to meli tendence resit a ja zadnej problem nemam. Holce bych doporucila pravidelny prisun vlakniny, ovoce, zeleniny. Projimadla (gutalax apod) bych nedavala.

Vzala bych ji domu, do klidu, probrala bych s ni situaci, nasadila lactulosu (davky dle potreby, postupne snizovat) na cca 2 mesice, ono by se to melo srovnat samo. Mozna ne podle tabulek, ale zase abyste se nesnazili srovnat organismus do tabulek (za cenu velkeho stresu), kdyz to mozna treba ani nepujde.

Holka by mela chapat, kam se chce dostat a chtit se tam dostat. Zaroven by nemela citit tlak. Proste navrhla bych reseni a dal to moc neresila, nestresovala. Hlavne bych ji ujistila, ze je vse ok, vzdyt vysetreni to ukazala.

Ta lactulosa je setrna, da se davkovat, aby protahla, ale i treba jen aby "zmekcila".

Hodne stesti.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.