| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

No Petro já ti radila ty klystýry, a čím víc to tady čtu, tím víc tam vidím podobností, takže já bych ti radila to zkusit. Příspěvek je už někde zpátky v diskuzi. Pokud by se s k tomu odhodlala, tak můžu zkusit poradit jak to nějak snesitelně pro dítě udělat.

Jinak souhlasím s tím co píše Marka, psylium, tedy vláknina, je výborná na peristaltiku střev, na dobrý cyklus vyměšování je vhodná. A musí se hodně pít, ale to by dcera měla tak jako tak. Na druhou stranu opravdu hodně zasycuje (já tím kdysi v mládí zasycovala bratrům bábovku, aby to hned nesežrali), takže u vás kdy zároveň nutně potřebujete přibírat může být v tomto ohledu trochu kontraproduktivní, bude zároveň způsobovat větší pocit plnosti.
Je zas otázka nakolik je ten pocit plnosti somativní. Ani zácpa by neměla způsobovat až takové nechutenství a tak velký úbytek váhy. to na začátku nebylo uvedeno. Pokud už doktoři vyloučili kdeco, tak fat zbývá prostě "hlava".

Každopádně zas jak jste na tom gutalaxu, tak to střevo by tu vlákninu potřebovalo. Takže asi v nějaké rozumné míře bych dávala. Protože když nespravíš to vyměšování, tak ti stejně nejí. Zkus ještě probiotika.

Spousta těch rad co tu zazněla je ve stylu jak vyvolat průjem, jenže to nejspíš to není to co potřebujete. Jednak neustálé lavírování mezi průjmem a zácpou ničemu nepomůže. Pokud se jí tam fakt tvoří nějaký špunt, tak průjem ho neodstraní, jen ho to nejvýš bude obtékat. Navíc způsobí opruzení konečníku, což je bolestivé a somatickou zácpu to jen zhorší. a jste pořád v kruhu.

Ještě bych doporučila se zorientovat jak je s tou stolicí, to je hodně důležitý, zda se tvoří a kdy. Je měkká, tuhá, velká ? zadržuje to dlouhodobě, nebo naopak se tvoří pozdě. Jak dlouho to má ve střevě? Pozná se to jednak na břichu (mmch. taky se dají dělat masáže, dělá se to už u miminek na vyměšování).
Ale asi nezbyde než se bohužel prostě podívat, pokud je tam zátka, tak je to vidět. V určité poloze je do toho střeva vidět.

A ještě co bych doporučila, nečekat dny, nebo přes týden, až půjde na velkou. Protože prostě nepůjde. Má nejspíš už tak narušený defekační reflex, že to budeš muset řídit vědomě.
Já vylepila na záchod kalendář, kam se to značilo a dýl než dva dny jsem nepřipustila.
Ale na začátku jsme jeli taky v tom cyklu čekání až půjde .. a pak zas dostávání stolice z děcka ven a dokola. Vědět tehdy co vím teď, tuhle fázi bych asi zkrátila.

Jinak soucítím, vím jak je to hrozné, i jak matoucí a nejasné jsou rady doktorů. A vím co to je jen furt dokola měsíce řešit hov.a. (s prominutím). ~;((

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.