| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Okolíku, jsem nečetla všechno...ale nemyslím si, že to Brave psala takhle...je to vytržené z kontextu a pak to zní dost divně.

Já jsem prošla naposledy s děckem taky výrazný problém - sebepoškozování.
Když to vezmu analogicky - problémem nebylo sebrat teenagerovi žiletku, hlídat ho, sedět mu u postele, když usíná, pozorovat ho, jak se cítí...teda ne že bych neprošla krátkou fází toho všeho.
Byla jsem na to taky hodně sama.
Jenže ono to není jen o té fyzické podstatě problému, je to několikaúrovňové a psychika hraje velikou roli.

Pokud dcera bydlí sama s maminkou, nemůže se spolehnout na tátu a jediný, kdo tam je dál, je 80letá babička, už s tímhle se dá pracovat, hledat, co se stalo, jak se co vyvíjelo...
Prošla jsem si tím na vlastní kůži...i když v jiném "kabátku problému" - snažila se to vyřešit technicky, pak se do toho zacyklila, pak jsem hledala odbornou pomoc vně, nakonec jsem hledala hlavně já sama, byl to problém celé rodiny, vztahu ke členu rodiny, vztahu k sobě (u dítěte), veliká zloba na situaci, neschopnost ji zvládnout...

Jasně, u Petry to bude jinak...ale fakt to není jen o tom, co dcera sní, jaké projímadlo si vezme, je to celý KOMPLEX věci, bude to multifaktoriální.
A jeden z faktorů v tomhle období bude vzájemně přenesená úzkost, pocit bezvýchodnosti, vyčerpání atd...
I když samozřejmě, technicky je taky potřeba řešit.

Ideální by bylo přenést tu zodpovědnost matky na chvíli na někoho jiného (klidně nějakého odborníka, který to dokáže nahlédnout jako celek, nějakého celostního :))...odpočinout si, protože takhle to jen sílí a cyklí se. Už jsem psala, že je cítit, že má Petra ohromnou sílu...a tam, kam se dává pozornost, tam to obecně sílí a roste.

A pro Petru - stejně jako byl proces to, kam se dcera dostala a v čem v této chvíli je, tak podobně bude procesem i to, aby se z toho dostala. Nebude to do zítřka...je třeba to mí na paměti, myslím.

Já v tom čase potřebovala ujištění: "Neboj, bude to dobrý".
Bude. Důležité je, že všechna vyšetření jsou v pořádku, nezapomínejte na to.



Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.