| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak já myslím, že určitá cesta by mohla být otevřeně se nepříčit a nevymezovat (a tudíž se vyhnout otevřenému konfliktu), ale vyslechnout, odkývat (ne ve stylu "máš pravdu", ale "ano, slyším, to a to je tvůj názor") , ale neposlechnout a zařídit se podle sebe.

Případně (ale to už je vyšší dívčí a nejde to u každého) odvést pozornost toho "pečujícího" na něco, co mi tolik nevadí, nechat ho, aby se realizoval na tom a dát mu pocítit za to uznání. A zkusit se trochu vcítit i do něho - pokud je to maminka, tak je dost pravděpodobný, že má dceru v podstatě ráda a nechce jí ubližovat, jenom se tímto - dosti nešťastným - způsobem snaží být pro ni nepostradatelná. Přiznejme si, a Romana si to taky přiznává, že maminka toho pro ni reálně dělá hodně a alespoň nějaký pocit toho, že to dcera uznává, by si za to zasloužila. Nevím, jestli už to vyzkoušela, možná ano a nezafungovalo by to, ale minimálně za pokus by to stálo.

Je mi jasné, že mám kliku, že podobné typy se v mém okolí spíš nevyskytují, a taky je mi jasné, že za určitých okolností má člověk o dotyčného strach, protože ho má rád, a pokud v tom vyrůstal, musí to být hodně těžké.

To ale asi nic nemění na tom, že člověk s rodičem-manipulátorem to sice má těžší, ale stejně mu asi nezbude nic jiného než buď se pochlapit, být ten dospělejší a vymezit se, nebo být nešťastný (a v tom případě budou asi nešťastní oba, i ten rodič, protože atmosféra bude nutně napjatá.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.