| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Zufi,
z toho, co jsem zažila na SŠ a VOŠ bych některé prvky využívala už na základce:
- vzdělávací plány veřejně přístupné
- zpracovaná koncepce (přístupná veřejnosti) ve smyslu ve čtvrté chceme učit to a navázat na to v šesté, podle mě by to hodně dalo i té škole - cíl výuky - čeho chtějí v tom roce dosáhnout, možnost konzultace navazujících učitelů, co potřebují jako výstup.

- hodnocení klidně ať si zůstane, ale ať je součástí i informace o konkrétních pokrocích, problémech atd. Třeba v matice si dokážu představit, že by to fungovalo, výsledná známka dvojka a k tomu ve složce a dítěti - dobré pochopení rovnic, přetrvávají základní problémy se zlomky. Zase, uvědomí si to, když né dítě, tak aspoň učitel.

- aplikovaná věda (nevím, jak to lépe popsat, prostě propojovat předměty za cílem ukázat důvod toho, co a proč se učí.

- za sebe bych byla pro posílení schopností - jak se učit, zpracovávat referáty, jak pracovat ve skupině, kritické myšlení, ověřování zdrojů, psaní všema deseti.

- možnost vzdělávat se vícerychlostně dle pokroků

- konzultační hodiny jako rodič po mailu, jinak jak vyhovuje učiteli. Konzultační hodiny ráno před začátkem školy, byť chápu proč jsou v tuto dobu, pro mě jsou úplně nanic, ráno nevnímám (myslím na práci, rozvoz dětí, cestu, nejsem vůbec schopná vnímat, co mi učitel říká)

Jako základ bych z toho ale vypíchla jasné stanovování cílů a učení v souvislostech.


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.