| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak to je dobrej slepenec - výchova k občanství a ke zdraví...

tak to se prolínalo už za mého dětství - třeba takový branný den, že. to byla taky kombinace výchovy k občanství (ano, poplatná své době) a ke zdraví (pohyb, první pomoc...) ~d~

tak jsem koukla, co měl kluk v sedmičce a ono se to fakt prolíná. to měli převážně různé patologické jevy - drogy, poruchy příjmu potravy, šikanu, civilizační choroby... jak je rozpoznat, kam se obrátit pro pomoc, jak jim přecházet... prostě ucelené informace, jak v této oblasti pečovat o vlastní zdraví a zároveň i jaká mám občanská práva, jaké povinnosti, na koho se obrátit, když budu mít problém a co můžu udělat, když budu mít pocit, že ten problém má někdo jiný. jako asi by se ten předmět dal v každém ročníku nazvat jinak, protože ta témata jsou různorodá, ale tak celkově mi nepřijde nic špatného na tom, že když se ten po celý druhý stupeň jmenuje stejně, i když některý rok převažují témata spíše se zdravotní tématikou a jindy spíše s tou občanskou. Loni byla holka v devítce a vzpomínám, jak si vytvářeli nějaké občanské sdružení nebo politickou stranu či co - program, cíle, volební letáky a tak (tedy jako příklad té čistě občanské části předmětu).

jinak tedy koukala jsem do rozvrhu, finanční gramotnost není začleněná v tomhle předmětu, mají ji jako samostatný předmět, v osmičce a devítce. jedna hodina za dva týdny.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.