| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nám se stala dost hnusná věc před dvěma lety. Syn byl u babičky na prázdninách. Během pobytu tam prodělal bolení břicha, zvracení....Zřejmě nějaká viroza. Nicméně se z toho dostal a pár dní ještě pobyl. Když jsem pro něj přijela, vůbec se mi nelíbil :( Měl hroznou barvů rtů takovou fialovou do modra...Modřiny na nohách a vzadu pod koleny jak má ekzém tak měl rudé fleky....A já na to co to je? A moje mamka nad tím mávla rukou. No jeli jsme domů, večer se šel koupat a já zjistila, že má po celém těle petechie....Zděsila jsem se....Snažila jsem se ale nepanikařit a druhý den ráno jsme šli radši k dětské doktorce ale instinkt mi říkal že je něco fakt špatně...Okamžitě nás poslala do dětské nemocnice. Jela jsem tam s ním a auti dcerou šalinou, než nás vzali, než odběry, než ultrazvuk, než výsledky...Celé dopoledne....Výsledek? Akutní trombocytopenická purpura...To dítě mělo krevní destičky 0 .....Šokující...Po odběru krve ani nešlo krvácení pomalu zastavit...Seděla jsem s ním na chodbě, čtvereček prokrvácel, krev tekla všude, kapala na zem...Nějaká maminka bušila na sestru at nám jde pomoct....Ultrazvuk naštěstí neprokázal vnitřní krvácení....Už při prvním podívání na něj mi mudr řekla, že to vypadá na příjem.....No hospitalizovali ho na jip a dostal kapačky na obnovení tvorby krevních destiček. Plakala jsem, proč se to stalo? hrozný strach o něj....Primář říkal, že se to někdy u dětí stane, že se imunitní systém zblázní a při boji třeba s virozou zničí i to co neměl zničit :) povzbudil nás a moc hezky mluvil, že ho dají do kupy, že to vypadá strašně , byl fakt zbědovaný jak týrané dítě, že bude vše v pořádku. Auti dcera se zatím válela po zemi vztekla se, chtěla domů, pročurala se skrze plenu a syn brečel že nechce ve špitálu zůstat. No dopadlo to dobře pustili ho za tři dny, léčba zabrala a tvorba se nastartovala a hodnoty byly na polovině správných hodnot. Doma přísný klid na lůžku s tím že at se proboha neuhodí do břicha atd, Po týdnu doma a kontrole odběry naprosto ok. Uf. A moje mamka by to vůbec neřešila! Nic jsem jí nevyčetla, ale zarazilo mě to. Já prostě poznala že moje dítě není v pořádku.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.