| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Žženo,

mně docela vadí a považuju za nepochopitelný, že někdo může šmahem mít za to, že partneři žijící spolu bez papíru

- to spolu nemyslej vážně
- utečou při prvním problému
- nechávají si otevřená zadní vrátka pro možnost volné lásky s kýmkoli

Po pravdě řečeno mě to i uráží. Žili jsme nesezdáni poměrně dlouho a slovo "partner" nebo "přítel" jsem vyslovovala s úplně stejným pocitem jako teď vyslovuji "manžel", a myslím, že i on to má podobně.

Ani jako od "přítele" bych od něho "neutekla při prvním problému", a už vůbec jsem to nevnímala jako "nejsme svoji, tak si to můžeme rozdávat i s kýmkoli jiným a není to nevěra". A manželstvím se tím nic nezměnilo.

V době, kdy "manželský slib" znamená v praxi, že každý druhý, kdo ho dal, ho zase zruší, tak snad jen blázen by si mohl myslet, že ten slib sám o sobě má hodnotu byť i jen toho vzduchu, co při něm vydýchali.

Platí jedině to, jak se ti lidi k sobě fakticky chovaj. Předpokládat, že když Ti výslovně neslíbím, že se k Tobě budu chovat slušně, tak to znamená, že se k Tobě budu určitě chovat jako sv..., mi přijde ... divný.

(to myslím obecně, máš-li to vztáhnout na každého. Samozřejmě nerozporuji, že existuje spousta sobců, kteří od svých partnerů chtějí jen brát a ne dávat, ale to jsou sprosté povahy a pochybuji, že by se to u nich sňatkem změnilo jako mávnutím kouzelného protuku).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.